Опити, випити й результати виборів

Продовжуємо рубрику Чіто ґвріто. Тут, як завжди наводяться поклики на дописи, які автор прочитав нещодавно, а тепер пропонує їх увазі читачів, вважаючи їх доволі важливими, цікавими, вартими прочитання.

На цей раз цей Чіто ґвріто присвячено минулим місцевим виборам. Оскільки, по-перше, автор уже обіцяв побіжний огляд рейтингів соціологічних центрів, а формат цієї рубрики якраз добре годиться для таких речей. А, по-друге, оскільки саме минулі вибори й стали причиною перерви в роботі цього плоту. Отже, спробуємо в такий спосіб принаймні трішки надолужити згаяне.

Тож, про минулі вибори:

  • Опросы – велика добірка покликів на опити, посортовані по областях, для яких проводився відповідний опит. Це, так би мовити, мій колега – також допис в стилі Чіто ґвріто. Добір джерел у тому дописі, скажемо прямо, не надто ретельний, вартісність результатів декотрих опитів викликає мм… великі сумніви, але вже даруйте – що є.
  • Результати екзтитполу GFK засвідчили, що Тігіпко "усьо" – це результати випиту GfK в графічному вигляді по областях. Допис супроводжений промовистим підзаголовком “Ці вибори засвідчили, що Тігіпон і Батьківщина "усьо", а "Свобода" – ета да!”. Що ж, справді, “Свобода” набирає, і це добре й правильно, а Тимошенчиха й “Тігібко” втрачають – що також цілком сподіваний і позитивний, на авторову думку, результат. Так тримати!
  • Сдвиг электората Партии регионов в Востока на Запад – невтомний електоральний географ Кірєєв на цей раз досліджує, яким чином змінилася підтримка Партії регіонів порівняно з президентськими виборами. І хоча як людина той Кірєєв – дурень і хамло, але мапи в нього цікаві, инколи дуже навіть цікаві.
  • Будинок з хімерами – пісумковий допис відносно місцевих виборців від “Дзеркала Тижня”. Наголошується на проблемах створених (навмисно?) недосконалим законом про вибори, вкрай несприятливих умовах для участи у виборах, створені для опозиційних партій, особливо для “Батьківщини”, а також розглядаються електоральні втрати, що спіткали Партію Регіонів, причому в її базових областях (про це ж таки й дослідження Кірєєва, на яке поклик вище).

Про причини того, чому в такий спосіб голосує Україна. У своєму щоденнику в ЖЖ pollotenchegg публікує велику кількість надзвичайно цікавих мап, які частково продубльовані в щоденнику Киреєва. Отже, всі поклики в парі наступних списків з одного джерела:

Помітили? Звичайно! що гірше соціально-економічні показники, то “голубішими” є відповідні області, що депресивніше, що знедоленіше певний регіон, то більше він голосує за Партію регіонів. Чи ж можна вигадати кращу ілюстрацію дегенеративности, відсталости, злочинности Партії регіонів. То, далебі, з розділу “навмисно не придумаєш”!

Так то “квіточки”, а от і ”корінчики” тих злиднів; порівняйте:

І нарешті не про Україну:

  • Evolution of the two-party vote during past century – назва перекладається “Еволюція двопартійного голосування протягом минулого сторіччя”. То доволі цікава анімація розподілу голосів по регіонах США. Прикметно, що впродовж того періоду, республіканці й демократи примудрилися обмінятися своїми базовими регіонами, де за кожну зі згаданих партій голосують найбільше.

От в все наразі. На все добре.

Доречні дописи:

  1. Як перекручують результати соціологічних досліджень. Частина 3
  2. Результати першого туру виборів Президента України 2010 в порівнянні
  3. Результати виборів Верховної ради України 2012 у порівнянні

1 коментар до Опити, випити й результати виборів

Відповісти

  

  

  

Можна вживати такі мітки HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Сповіщення

Сповіщення на пошту:

Надається FeedBurner

Архіви