Чому опозиція програє вибори до Верховної ради

Дописовий: Зелена Хвиля – читайте ключові екологічні новини першими. Головні екологічні новини України та світу.

Не часто заходжу на Українську брехню правду, але не так давно таки потрапив: перейшов  за чиїмось покликом із Фейсбука на допис Володимира Фесенка “Чи може опозиція виграти парламентські вибори?”. Цікаво мені стало й насправді: як таке диво могло би статися?

Сам Фесенко – автор не те щоби поганий, але якийсь дуже популярний – не просто популярний, а популярно-популярний, так би мовити, популярний у квадраті. Тому чекати не якусь глибину чи одкровення в його дописах не доводиться.

З иншого боку, ніби й казати якісь відверті дурниці йому також не властиво. Так, скажімо, вульгарно-дурних штампів (які присутні в коментарях до того допису) на кшталт

  • “а… що там підраховувати! Однаково все сфальсифікують!” або
  • “да ти чьо, вєрішь рейтингам?!” (з виразом граничного презирства)

від нього все ж таки не чекаєш.

Цілком допущеною є й методика автора: він спирається на дані кількох опитів, усереднює їх, потім правомірним чином перераховує й таким чином дістає прогноз результату виборів до Верховної Ради, на основі якого підраховує кількість депутатських мандатів, що може здобути “опозиція” по пропорційній (партійній) частині виборів.  Кількість же депутатів від “опозиції” по мажоритарній системі Фесенко оцінює на основі кількох правдоподібних припущень, спираючись при цьому на історичні дані. Загалом із автором можна було б погодитись, якби не одне велике АЛЕ.

А саме, його допис має один, але, сказати б, фундаментальний ґандж, який низводить всю фесенкову роботу на рівень пустопорожнього просторікування – і це в кращому разі, бо в гіршому – то рівень лохотрону.

Чому так? Бо від самого початку Фесенко робить одне припущення, що грубо суперечить дійсності: начебто “Батьківщина” (БЮТ) є опозиційною партією.

БЮТ-“Батьківщина” НЕ опозиційна партія!

Це часом не та БЮТ, що укладала коаліцію з Партією регіонів? І чи це часом не та Тимошенко, яка в скаженстві президентоманії “за ручку” завела Януковича на президентство? І чи це, бува, не та БЮТ-Батьківщина (“Бютовщина”), від якої, як від сифілітика, весь час відвалюються гнилі “тушки” й пристають – без якихось проблем – до тих таки регіоналів?

О, про тушки Фесенко наче знає – пише про це. На може не знати – инакше він просто не політолог – Фесенко й про ті спроби коаліції й про дурну президентоманію. То звідки ж це очевидно абсурдне припущення?! Адже такі припущення – та ще й неявні! – є однією з найпоширеніших причин (якщо не найпоширенішою) помилкових висновків.

Складно припускати, що Фесенко настільки недоумкуватий, що не може дати належну оцінку “опозиційности” “Бютовщини”. Гадаю може. Але автор він – не просто популярний (пригадуєте?), а популярний в квадраті. А тому мусить підлаштовуватись під шахрайські ідеологеми, що накидаються суспільству насамперед тим таки БЮТ-Батьківщиною.

Й тут, як у тій приказці: “зав’яз пазурець – пташці кінець”. Так і з Фесенком: він начебто намагається видати якійсь аналіз, але відразу загрузає в бютрехні, і відтак просто дезінформує й дезорієнтує читачів. Простота – гірше за крадіжку.

Тим-то гребую я тим виданням – Українська правда: мало того, що сама назва “Українська правда” складена за комуно-фашистським шаблоном, так і зміст цілком відповідний – окремі деталі описуються може й правильно, але подаються таким чином, що загалом виходить брутальна брехня, а читач відтак, почитавши тієї “правди”, перетворюється жертву шахрайства – лоха.

Так і з цим Фесенковим дописом. Але допоки полишімо Фесенка з Українською правдою і вернімось до предмету нашої розмови.

То чи зможе “опозиція” – тобто опозиція в лапках, із псевдо-опозиційною БЮТ-Батьківщиною – розраховувати бодай на щось краще ніж безальтернативний програш? Ні, не може, кажу категорично. Чому не може? про це в другій частині.

Доречні дописи:

  1. Результати виборів Верховної ради України 2012 у порівнянні
  2. Рейтинг політичних партій, КМІС, 10-19 лютого 2012
  3. Рейтинг політичних партій, “Третій сектор”, 27 квітня-6 травня 2012

1 коментар до Чому опозиція програє вибори до Верховної ради

Відповісти

  

  

  

Можна вживати такі мітки HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Сповіщення

Сповіщення на пошту:

Надається FeedBurner

Архіви