Рейтинг політичних партій, “Третій сектор”, 27 квітня-6 травня 2012

17 травня на сайті “Українські новини” з’явився допис Партийные объединения: электоральные предпочтения и перспективы, в якому розглядаються результати соціального дослідження, що виконувалося в період від 27 квітня до 6 травня 2012 року якимось таким центром “Третій сектор”.

Що то за такий центр “Третій сектор”? У переліку соціологічних установ його немає. Не знаходить автор такого центру й у власних архівах соціологічних даних аж до 2004 року – відколи той архів почав вестися. Звичайно, уже саме це викликає підозри у фіктивности (штучности, сфабрикованости) того дослідження.

Не дуже прояснює питання й пошук у мереживі. Знайти сайт такої структури як “Третій сектор” не виходить, хоча й існує та установа начебто аж із 1996 року. Все, що є – парочка якихось “засушених” згадок про такий центр. Про “Сергея Демьянова”, який начебто є керівником соціологічних проєктів того центру, також не вдається знайти ніц (не враховуючи повторів тієї новини на різних ділянках).

Окрім того, наскільки автор пригадує, сайт “Українські новини” й раніше використовувався для вкидання в інформаційний простір результатів фіктивних соціологічних досліджень. Усе це свідчить про високу ймовірність того, що дослідження від “Третій сектор” є фіктивним (тобто, воно фактично не проводилось).

Усе ж таки, автор вирішив дослідити опубліковані результати, порівнявши їх із результатами кількох досліджень, що виконувалися у близький час із припущено фіктивним дослідженням від “Третій сектор”.

У таблиці нижче наводяться рейтинг політичних партій за “Третій сектор”, а також для порівняння рейтинги від КМІС (14-26.04), RBG (25.04-10.05) і СГР (5–14.05), значіння яких за потреби певним чином перераховані, щоби зробити ці дані порівнюваними краще.

Партія Рейтинг КМІС RBG СГР
Батьківщина 21,6 19,8 (25,0) 25,6
Партія регіонів 17,7 19,5 22,5 22,0
УДАР 10,5 7,4 11,3 9,2
КПУ 6,8 5,9 6,3 7,6
Україна – Вперед! 5,4 2,9 - 3,8
Свобода 3,9 3,5 3,8 4,4
ГП 2,2 2,1 - 2,4
Народна партія 2,2 1,5 - 0,8
Наша Україна 1,9 1,1 - 0,6
Інша партія (3,2) (5,4) 10,0 (4,6)
Важко відповісти 24,6 30,8 21,3 19,0

Вибірка опиту “Третій сектор”: 1600 респондентів. Заявлена похибка вибірки не більше 2,9%.

Значіння в дужках – обчислені. Оскільки рейтинг від “Третій сектор” наводиться без значіння по альтернативі “Не братиму участи”, рейтинг від КМІС і RBG також перерахований із відкиданням значінь по цій альтернативі. В якости рейтингу Батьківщини по RBG подана сума рейтингів Батьківщини й Фронту змін для того дослідження.

Значіння по альтернативі “Не братиму участи” для “Третій сектор” 18,5%, для КМІС 19,8%, для RBG 20,0%, для СГР 18,6%.

Прошу зважати також на пояснення щодо подання таких результатів.

Коментар

Беручися до аналізу наведених даних, треба сказати, що порівнювати їх не так уже й просто, попри те, що виконані декотрі перерахунки, щоби спростити таке порівняння. А саме, слід враховувати, що:

  • наведені рейтинги мають великі розбіжності між значіннями по альтернативі “Важко відповісти”;
  • соціологічні центри, що виконували відповідні дослідження, значно відрізняються за ступенем довіри до їхніх результатів;
  • декотрі серед згаданих центрів є залежними від політичних партій (якто RBG від Партії регіонів, а СГР від Батьківщини)
  • опитування виконувалось усе ж таки на різних періодах, які навіть не завжди перетинаються в часі, тому рейтинги могли змінитись унаслідок змін у підтримці партій (хоча це, далебі, слабкий ефект, який може дуже просто загубитись у “шумах”).

Не заглиблюючись у те, які наслідки могли мати такі відмінності, й як можна мінімізувати їхній вплив на остаточний висновок (детальний опис цього міг би збільшити цей допис удвічі), автор обмежиться лише тим, що викладе свій висновок щодо відповідности рейтингу “Третій сектор” середньозваженим значінням трьох инших рейтингів.

Отже, висновок.

Значіння рейтингу Батьківщини, КПУ, Свободи й ГП добре узгоджуються з порівнюваними рейтингами.

Рейтинги “Україна – вперед!” (+2,2%), УДАРу (+2,0%), Народної партії (+0,9%) і “Наша Україна” (+0,9%) є значуще завищеними.

Рейтинги Партії регіонів (-3,1%) й “Інша партія” (-2,1%) є значуще заниженими.

Такі відмінності не виглядають реалістичними, й таким чином, лише стверджують автора в думці, що дослідження “Третій сектор” є фіктивним.

І це дуже прикро, адже, скажімо, такі висліди:

Более половины респондентов – 56,3% уверены, что новые политические объединения отвечают тенденциям концентрации политической власти в одних руках. Правда, и несогласных с этим утверждением тоже достаточно – 40,5% респондентов.

48,5% граждан Украины считают, что подобные политические объединения все-таки ограничивают для избирателей возможности их выбора. В тоже время 47% респондентов не разделяют этого мнения.

могли би, в противному разі, слугувати чудовою ілюстрацією шкідливості злиття партій. Та знову ж, на жаль, спиратися на ці дані не можна. Хоча вони й додають декотрої правдоподібности цьому дослідженню.

Доречні дописи:

  1. Рейтинг політичних партій, Центр Разумкова, ФДІ, 30 березня-4 квітня 2012
  2. Рейтинг політичних партій, Центр Разумкова, 14-19 квітня 2012
  3. Рейтинг політичних партій, КМІС, 10-19 лютого 2012

1 коментар до Рейтинг політичних партій, “Третій сектор”, 27 квітня-6 травня 2012

Відповісти

  

  

  

Можна вживати такі мітки HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Сповіщення

Сповіщення на пошту:

Надається FeedBurner

Архіви