Як (не)працює міліція України

Іржаві форота злізла фарба16 грудня минулого року я вийшов із дому, щоби розносити газети Свобода. Але на цей раз та загалом марудна процедура розкладання газет у скриньки обернулася побиттям і викраденням сумки.

Бо майже відразу по вході до під’їзду до мене підійшов п’яний чоловік і почав висловлювати якісь претензії, а потім і погрожувати. Ніякі пояснення не допомагали, так само як і присутність свідків: врешті решт, витягши з кишені кастет, він почав мене бити.

Намагаюсь вибігти із того під’їзду, я натикнувся на його напарника, який у відповідь на мої крики «Викличте міліцію!», також почав загрожувати: «Ти єщьо міліцію звать будєш?! Ми тебя вобще щас уроєм!». Після цього побиття продовжилось, внаслідок чого з мене злетіла сумка з газетами Свобода й іншими речами, яку ці двоє й викрали. Таким чином то побиття перетворилося ще й на розбій.

Таки видершись від них, я викликав міліцію, яку довелося чекати цілу годину. Нарешті приїхавши, міліціонер склав протокол і викликав своїх колег.

Того, що мене побив, знайшли швидко – особа та добре відома міліції. Ще б пак – він сам, як виявилось, – колишній міліціонер, та про це я дізнався вже пізніше. А на той час, коли того Цибулька вивели для опізнання, мені таки було дивно дивитися на те, як міліціонери ледь не люб’язно посміхалися до нього.

Далі події розвивалися так. Уже 19 грудня міліція склала відмову (!) в порушенні кримінальної справи, навіть попри відсутність акту судмедекспертизи. Звичайно, так постанова була оскаржена й скасована. Але міліція і надалі, раз у раз почала строчити нові й нові відмовні, повторюючи попередні майже слово в слово, не виконуючи елементарних перевірок, необхідних за таких випадків. Досить сказати, що попри наявність відомих міліції свідків, вони досі не опитані!

Так, всі ці постанови про відмову в порушення кримінальної справи (вісім поспіль!) скасовані прокуратурою. Більше того. Хоча я звертався й до управлення міліції, й у ході тих перевірок факти, викладені в скаргах, підтверджувалися, а на працівників міліції накладалися певні стягнення, віз і нині там – міліція продовжує відмовляти в порушенні кримінальної справи. А з часу побиття минуло вже без малого 10 місяців!

Як діє міліція? Вона намагається вивести тих двох з-під кримінальної відповідальности. По статті Хуліганство міліція “недобачає”, що нападники діяли вдвох, а отже це таки кримінальна відповідальність. “Недобачає” й того, що був наявний кастет, а це знову ж таки кримінал. “Недобачає” та міліція й свідків (вони недопитані досі). І таким чином переводить злочин під адміністративну відповідальність (тобто, якийсь там мінімальний штраф).

По статті Крадіжка (це ще треба було додуматись розглядати відкрите викрадення як “Крадіжку”!) міліція відмовляється порушувати справу внаслідок того “що сума завданого збитку недостатня”.

Грабіж міліція знову ж таки “недобачає”. Статті Розбій – про яку першим чином згадує ледь не кожен адвокат чи юрист, дізнавшись про обставини того злочину – міліція, мабуть, зовсім “не знає”, тому про неї й не згадує, на кажучи вже про Катування.

Одним словом, коїться відвертий саботаж розслідування, настільки відвертий, що як у випадку з тією “крадіжкою” замість розбою межує або з божевіллям або ж із відвертою співучастю в злочині. І, як виявляється, ні на що більше як на дисциплінарні стягнення то не тягне.

І так ця справа й крутиться між міліцією й прокуратурою. От так працює наша міліція. Й так на жаль нині багато що в нашій-ненашій державі: суцільне “покращення” – мабуть, від слова “красти”.

Доречні дописи:

  1. Дебільна політика й прекрасні церкви
  2. Янукович – наркоман-збоченець?
  3. Аргумент – нове видання, добрий старт

Відповісти

  

  

  

Можна вживати такі мітки HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Сповіщення

Сповіщення на пошту:

Надається FeedBurner

Архіви