Відео з Ютубу про історію України

Зруйнована вежа з аркоюНакопав трошки відео з Ютубу про історію України. Відео цікаві й навіть захопливі, особливо це стосується серії, присвяченої отаману Сірку.

Те, що Ютуб може містити й такий – змістовний – контент, для автора було відкриттям, адже доти він довгий час вважав Ютуб за звалище всілякого відео-мотлоху на рівні або “хі-хі, ха-ха” або “ух ти, ваще!”, отже, за розважальний ресурс для ідіотів. І хоча я й понині залишаюся шанувальником тексту й вважаю, що відео-вміст значно поступається тексту бодай у зручности користування, все ж таки такі відео варто переглянути, принаймні в якости дозвільної розваги.

Спочатку кілька відео про козацьку історію України:

  • У пошуках істини. Отаман Сірко part1/3 це, здається, радше художня вигадка “на основі” ніж історично-сумлінна реконструкція життя Івана Сірка – постаті безперечно видатної. Та заледве це можна закинути авторам: бо переглядаючи цей півгодинний фільм, розумієш, що він міг би послугувати в якости причинку для чудового художнього фільму, яким би українська молодь могла захоплюватись не менше як “Трьома мушкетерами” за авторового дитинства, а мабуть і більше – адже то кіно було б рідне – про Україну. Та, на жаль, українське кіно ледь животіє…

  • Іван Сірко легендарний кошовий отаман Запорозької Січі на відміну від попереднього відео, в цьому й справді робиться спроба подати ті напів легендарні події об’єктивніше. Проте загалом якість фільму невисока, а що дошкульжає найбільше – коментар московською мовою. Виглядає це приблизно як фотомодель, в якої з носа течуть шмарклі. Але якщо не дуже перебирати – можна переглянути.
  • Петро Конашевич Сагайдачний – це поклик на сторінку пошуку Ютуба за відповідним запитом. Адже цей невеликий фільм, тривалістю приблизно 30 хвилин, розбитий на три частини, то так ви матимете поклики на кожну з тих частин і також на инші відео по темі.

 

Видатні особи, яскраві особистості – а скільки ще тих, кому досі не приділено належної уваги? Адже лише українських гетьманів, наскільки пригадує автор, було більше сотні…

Наступна добірка – про прапор України, а саме, чи правильно розташовані жовта й синя смуги на ньому.

Свого часу – ще на самому початку 90-х, – автор був дуже здивований тим, що на прапорі часів УНР жовтий колір розміщається “не там”, де має бути. Автор навіть припускав, пригадується, що то якась дуже груба типографська помилка.

Але це, звичайно, не помилка. Помилкою набагато швидше є те, що за часів Скоропадського той прапор був перевернутий – і саме тим, перевернутим догори ногами прапором, Україна й досі користується. Не занурюючись у містику, слід сказати, що розміщення жовтого кольору знизу – неправильне вже бодай з геральдичної точки зору.

Отже, прапор слід змінити. Але коли й хто це нарешті зробить – питання…

На й кілька відео з розряду “це просто цікаво”.

Хоча перше безумовно дотичне й до історії, чи точніше пра-історії, України: ДНК портрет нации, як це не дивно, відзнятий телеканалом Україна. Це про походження українців: як виявляється, походять українці здебільшого від аріїв і трипільців, але з виразною домішкою кельтів і варягів. Варто переглянути.

А друге про життя в панамській тюрмі: MrPrizonerTV Панама. Тюрьма. Онлайн. Один чоловік, із доволі авантюристичною вдачею, потрапив туди, а тепер, купивши смартфон, надсилає на волю відео звідти. Годі й казати – технічний поступ.

От таке в автора на сьогодні вийшло “Відо ґвірто”. Приємного перегляду.

Доречні дописи:

  1. Україна й навколо: цікаві дописи
  2. Дебільна політика й прекрасні церкви
  3. Занепад. Де світло в кінці тунелю?

Відповісти

  

  

  

Можна вживати такі мітки HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Сповіщення

Сповіщення на пошту:

Надається FeedBurner

Архіви